Vystupující

DUNAJ A IVA BITTOVÁ
Fascinující plavba na vlnách alternativního rocku

Foto: Jiří Pichl

Něco z historie
Kapela byla založena v r. 1989 jako brněnská hudební skupina alternativního směru. Svou činnost ukončila v roce 1998, když v pouhých 43 letech zemřel její frontman Jiří Kolšovský. Hudebně kapela překonává bigbeat 80. let 20. stol., typické jsou pěti, či sedmidobé takty. Specifickým rysem je také fakt, že nástroje nastupovaly v různých dobách taktu; stylově je kromě bigbeatového základu patrný i vliv minimalismu, punku a v začátcích i pražské nové vlny. Autory textů byli výtvarník Vladimír Kokolia, Karel David, Pavel Fajt a Vladimír Václavek. Kapela odehrála řadu koncertů na festivalech v zahraničí (Francie, Německo, Holandsko ad.) V druhé polovině 80. let se sešli při spolupráci s Ivou Bittovou, zpěvačkou, houslistkou a herečkou. Společně nahrávají album Dunaj a Bittová, které zachytilo jedinečné spojení dvou výrazných a jedinečných hudebních fenoménů.

Současnost
Muzikanti kapely Dunaj se v roce 2018 při natáčení filmu Dunaj vědomí opět energeticky propojili a kapela je zpět s novými písněmi i svými hity. Vevelkém stylu a navíc i s Ivou Bittovou, která se mezi tím stal uznávanou světovou zpěvačkou a houslistkou. Takové hudební spojení není jen remakem zašlé slávy, ale novou energií, která je dána získanou zkušeností všech zúčastněných.
Iva Bittová a Dunaj se znovu setkají po 25 letech při několika mimořádných koncertech – v Brně, Praze, Lounech, Jablonci nad Nisou, Lanškrouně a Bratislavě. A také na Fest Lese.
„Mě samotného překvapilo, že do toho Iva šla, že si chce zase zahrát s námi bigbít. Předpokládám, že to byl nápad Romka Hanzlíka a jsme za něj moc rádi,“ říká kytarista a zpěvák Vladimír Václavek.
Kapelou Dunaj prošla řada osobností a vydala několik alb, jmenujme alespoň Dudlay (1993) a IV. (1995). Iva Bittová s nimi hrála v letech 1986–1988, kdy společně vydali i CD Iva Bittová + Dunaj. Koncertovali společně nepravidelně ještě v 90. letech s albem Pustit musíš, kde byly staré i nové songy.

Obsazení
Dunaj
Josef Ostřanský – kytara, zpěv
Vladimír Václavek – zpěv, kytara, baskytara
Pavel Koudelka – bicí, zpěv
+
Iva Bittová – zpěv, housle

Diskografie Dunaj a Iva Bittová: Iva Bittová a Dunaj – 1988 Panton, reedice Pavian Records 2012
Pustit musíš – 1995 Rachot Behémot

https://www.dunajmusic.cz/
https://www.bittova.com/cs/

BBP podzemní orchestr
Jedenácti až čtrnáctičlenný podzemní orchestr plastického soundu

Foto: zdroj BBP

Něco z historie
Kořeny tohoto podivuhodného souboru sahají až do roku 1982. Za více než 30 let existence prošlo touto kapelou už kolem 40 členů. Srovnatelný počet známých i neznámých hostů a hudebníků s ní spolupracoval na různých projektech. Původně tří až pětičlenný undergroundovo-punkový soubor se během let rozrostl na dnes až čtrnáctičlenný podzemní orchestr.

Současnost
Hudebně BBP navazují na 70. léta československého undergroundu a pozdější alternativy, jako jsou PPU, DG 307, EXTEMPORE či MCH BAND, ale i na dnešní tváři souboru je stále patrný vliv punku.
V srdcích BBP zní The Residents, Tom Waits, Frank Zappa, Cpt. Beefheart, PRIMUS či DEAD KENNEDYS.
Podzemní orchestr BBP vydává pod hlavičkou Guerilla Records a undergroundového labelu RAT. Za dobu existence kapely bylo vydáno celkem 9 oficiálních i neoficiálních hudebních nosičů (www.bbp.cz ) a také se podílela na několika hudebních kompilacích.
Už je to nějaký čas, co BBP pokřtili své zatím poslední CD JE ČAS a coby kmotři roztočili nové album pánové David Vávra a Stanislav Diviš, ale na festivalu Podviní také celý soubor Už jsme doma.
Koncertní repertoár podzemního orchestru tvoří skladby z nového alba, ale i starší evergreeny souboru.
V luzích a hájích české beatové scény věru není mnoho takových kapel jako je BBP podzemní orchestr.

Obsazení
Otto Kunnert – zpěv, basa a cokoli
Hux M. Jiřičný – el. kytara
Z. A. Hrtan – basa, xylofon, teremin, kytara, zpěv
Pete Best Vosa – bicí
Baru Baru – klávesy
Benny Good Man – klarinet, tenor saxofon
Viola Z – viola
Kate – příčná flétna
Havran Pájka – basa
Mr. Mat – kytara
Krásnej Novej Joe – trubka

www.bbp.cz

BBP podzemní orchestr a výtvarnice Volha Safronava přivedli na svět videoklip ke skladbě Labutě z Valdic, ze svého posledního studiového alba JE ČAS (Guerilla Records).
Skladba pro básníka a uměleckého vedoucího PPU Ivana Martina Jirouse-Magora získala svou obrazovou podobu, která by snad měla svůj podivný půvab i pro Magora.
Budiž mu země, nebe i peklo lehké.
Lidé, jako byl on, se nedají koupit ani zastrašit, a právě takoví téhle zemi zatraceně chybí.
A i když už tu nejsou, tak alespoň nezapomeňme, že byli. BBP

BBP podzemní orchestr
Labutě z Valdic

https://www.facebook.com/bbp.cz/posts/10163354486720567

VLASTA REDL s kapelou
Muzikant a textař od Boha

Foto: zdroj Artime

Něco z historie
Vlasta Redl je múzickou osobností širokého záběru. Počátky jeho profesionální kariéry se datují do roku 1983, kdy se stal členem tehdy již známé a odbornou hudební veřejností vysoce hodnocené skupiny AG Flek. Jako autora písniček jej proslavila vizovická skupina Fleret, která zařadila do repertoáru jeho písně Letiště, Sbohem galánečko, nebo např. Večer křupavých srdíček. Na tehdy nejvýznamnějším čs. festivalu (trampské a původní folkové písničkářské tvorby) Porta skupina v roce 1986 s jeho písní Letiště vyhrála jednu z hlavních cen. Vlasta Redl sám tento okamžik považuje za zlomový, protože mu přinesl četné pozvánky na pódia prestižních hudebních klubů, hostování na koncertech renomovaných kolegů a nakonec mu otevřel i dveře do nahrávacích studií.

Současnost
Samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby) dnes vystupuje buď sólově, kde dominuje „folkařská“ nálada jeho textů, které elegantně krouží kolem základních lidských témat, nebo s kapelou. Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná, a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).

Obsazení
Marcel Buntaj nebo Marcel Gabriel – bicí, perkuse
Martin Gašpar nebo Petr Vavřík – baskytary, zpěv
Borek Nedorost nebo Juraj Tatár – klávesy, zpěv
Ruda Březina nebo Michal Žáček – saxofony, flétny
Matěj Morávek a já – kytary, zpěv

Vystupuje obvykle ve dvou základních sestavách, které jsme pro rozlišení (podle místa původu instrumentalistů) překřtili na ZÁPADNÍ (WESTERN SESSION) Vavřík, Gabriel, Nedorost, Morávek, Redl + Březina a VÝCHODNÍ KONFERENCE (ORIENT EXPRESS) Buntaj, Gašpar, Tatár, Morávek, Redl + Žáček

https://www.redl.cz/

HROZNĚ
Alternativní rock ovlivněný minimalismem, folkem a mnoha dalšími vlivy

Foto: Zdeněk Vykydal

Něco z historie
Hrozně založilo v září 1982 trio Martin Kozlovský, Pavel Straka a Jaromír Řehoř, a v této původní sestavě, doplňované dalšími hudebníky, existuje s několika pauzami dodnes. Vznikla jako folkové trio, aby se ve druhé polovině osmdesátých let transformovala v experimentální rockovou kapelu syntetizující ve své hudbě prvky rocku s folkem, minimalismem, vlivy lidové hudby a mnohými jinými.
V osmdesátých letech patřila k tzv. „brněnské alternativní scéně“, v roce 1988 se stává talentem rocku v rámci festivalu ROCKFEST 88.

Současnost
Dnešní kapela se znovu sešla v roce 2007 a mezitím prodělala několik kosmetických změn. V současnosti je většinou řazena mezi rockovou alternativu nebo underground, jemuž se ale hudebně značně vymyká. Typické je pro ni pro rock nestandardní nástrojové obsazení – metalofon střídaný s kalimbou, originálně pojatý akordeon a nápadně melodická bezpražcová baskytara. Od roku 1990 hraje převážně s bicími, v současné době s Pavlem Magnuskem. V r. 2019 vydali CD s názvem Ticho.

Obsazení
Martin Kozlovský – metalofon, zpěv
Pavel Straka – akordeon
Jaromír Řehoř – baskytara
bicí střídavě – Pavel Magnusek

https://www.hrozne.cz/

Video: https://www.youtube.com/watch?v=Tjnkmok_Epc

LIPKA
Lidová muzika celého karpatského oblouku.

Foto: zdroj Lipka

Něco z historie
Kapela LIPKA byla založena v roce 1999 Kristynou Mruzek. V průběhu svého trvání získala 2x vítězství ČR v lidové hudbě. Kapela hraje lidovou muziku celého karpatského oblouku a jezdí po celém světě (mimo jiné Sibiř, Švédsko, Francie, Belgie, Bulharsko, Ukrajina).

Současnost
Kapela dál vytrvale jezdí a hraje, absolvuje přes sto koncertů ročně. K jejím plánům se před dvěma lety, u příležitosti 20 let od založení, vyjádřil její primáš takto: „Nadále chceme být aktivní jako doposud, což znamená hrát 100 koncertů ročně.“ A pokud jde o její současný styl, dodal: „Myslím si, že jsme dospěli – fyzicky i psychicky. Dospěli jsme jako Lipka. Změnily se nám priority. Poznali jsme se natolik dobře, že můžeme hrát beze slov. Každý z nás ví, co a kdy má dělat.“

Obsazení
Primáš – Chrystian Heczko
Sekund – Marian Mazur
Kontra – Ondřej Pazdera
Basa – Vojtěch Pazdera

CIŚNIENIE
Post-rock / jazz

Foto: Karolina Pawelczyk

Post-rock / jazz

Něco z historie
Čtyři muzikanti ze tří různých kapel a jeden velký „tlak“ (tak zní i překlad názvu kapely)! To je kapela CIŚNIENIE z polských Katowic, jejíž koncert na Welcome scéně Hradeckého slunovratu 2019 byl jejím vůbec prvním v ČR, ovšem hned si vybojovala opětovnou účast na HS, tentokrát přímo na nádvoří Červeného zámku. Od roku 2017 vydává kapela záznamy svých živých vystoupení na nosičích (https://cisnienie.bandcamp.com/music), a má jich na svém kontě už 7.

Současnost
Sami autoři o sobě říkají: „Hrajeme velmi hlasitě a intenzivně. Post-rock se u nás mísí s experimentálním jazzem a orchestrální hudbou. Naše hudba evokuje radost, smutek i děs – vždy se snažíme o hudební kulminace, které mají bortit stěny, otřásat listí ze stromů… s cílem vytvoření největšího možného tlaku. Každý z členů kapely přináší do našich písní část vlastních fascinací a každý má možnost se v nich pořádně vyžít a hrát přesně to, co se mu líbí. Takto pak vznikají půlhodinové skladby, ve kterých je slyšet trochu Swans, Cannibal Corpse, Jóhannssona či Majky Jeżowské.“
Poslední takový „záznam tlaku“ nese název Radio Edit a je z r. 2021.

Obsazení
Maciej Klich
Kacper Kowalczuk
Michał Paduch
Michał Zdrzałek

https://youtu.be/moDK46vgfzI
https://cisnienie.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/Cisnienieband/
https://www.youtube.com/channel/UC7lgt91tzOTagX5rRyURsOQ

LEFINESER
Narkofolk

Foto: Marie Půčková

Něco z historie
Kapela působí už 5 let jako předkapela špatných kapel.
Vyznačuje se tím, že zásadně neuznává posluchače své hudby a na koncertech nabádá lidi k odchodu neustále se stupňující vulgaritou v písních a kálením na pódiu.

Současnost
První a jediná kapela na světě, která hraje Narkofolk.
Narko je venkovská oblast v regionu Toowoomba, Queensland, Austrálie.
Tato lokalita má jméno od bývalé železniční stanice, pojmenované 9. ledna 1915 ministerstvem železnic Queensland pomocí domorodého slova znamenajícího dobrou půdu.
Mezi jejich další aktivity patří Tradiční Vánoční koncerty 22. 12.
A také projekt pro malé děti LEFINEZLOB.
Nedávno pokřtili album s názvem Na kotlu v ohňu.

Obsazení
Jan Lefner – zpěv
Milan Cimerák – bicí
Vlastimil Burda – kytara
Michal Čapka – kytara
Jan Chudý – baskytara
Václav Haiker – viola

https://www.facebook.com/search/top?q=lefi%20neser

https://www.youtube.com/watch?v=OQ6Lp4Ho2tE&fbclid=IwAR0d_wBYTbYHKsknmN1xuFJ45Zl1ZY7gKGWsybGtsek3V1kflOmrir2PZF8

LEŽÉRNĚ A VLEŽE
Asijazz z Valašska – nálož energie a humoru

Foto: zdroj Ležérně a Vleže

Něco z historie
Kapela letos slaví 25 let činnosti pod tímto názvem. Původně vznikla jako doprovod k připravované rockové opeře. Projekt se ovšem nedokončil, kapela se spojila se svým dvorním textařem Jakubem Chrobákem a s drobnými obměnami hraje ve stejném složení dodnes. Koncert skupin LEŽÉRNĚ A VLEŽE a Million Pounds v pražském paláci Akropolis 25. září 2008 v rámci projektu Future-Line komentovala média takto: „Ležérně a vleže: Jakoby stovkou kilometrů k jihu měli oproti Million Pounds deset kilo temperamentu navíc. Protřelá partička čtyřicátníků má elánu na rozdávání – a ještě se u toho sama výborně baví. Nadhled, pohoda, švih a hlavně sranda.” (Zdroj: Future-line) Kapela vydala 5 alb, z nichž poslední s názvem Nahý vyšlo v r. 2019.

Současnost
Hravost a energie kapele zůstaly i v současném složení. K tomu se přidala hudební vyzrálost i humorný lidský nadhled.

Obsazení
Zbyněk Jakubec – zpěv, trubka
Aleš Mrnuštík – zpěv, kytara
Ivan Hrdina – baskytara
Pavel Ištvánech – klávesy
Jan Alexej Zatyko – bicí
David Žižka – kytara

http://www.lezerneavleze.cz/

Michal ŠEPS
Rastaman, multiinstrumentalista a vynikající textař

Foto: zdroj Michal Šeps

Něco z historie
Finalista Česko Slovenské SuperStar v roce 2011 (umístil se na 3. místě).
MICHAL ŠEPS se k SuperStar nerad vrací. Na podzim roku 2011 založil kapelu Zimmer Frei, kde byl frontmanem. S kapelou účinkoval na několika koncertech, ale nevzniklo žádné CD. Kapela v roce 2014 zanikla, ale Michal v hudbě pokračoval dál a vydal singl Kréta s videoklipem.
Od roku 2014 do července roku 2016 vystupoval s kapelou Tewahedo MoM, kterou tvořili muzikanti z Jolly Joker a Babalet (P. Kumandžas, Jiří Egrt, M. Ditrich). S nimi nahrál a v roce ​2016 v​ydal své první debutové album s názvem ON PŘIJDE.

Současnost
Dnes si jde svou vlastní hudební cestou. Věnuje se stylu​ reggae, v​e kterém má vysoké ambice. Skládá si hudbu, píše texty, které pojednávají o politice, Bohu a lásce.
Hraje na řadu hudebních nástrojů, k nimž patří kytara, bass-kytara, varhany HAMMOND, housle, bicí, piano ad. Obdivuhodné jsou také imitace dechových nástrojů (trumpeta, klarinet) na ústa, které vždy dají skladbám nádech určitého magična či kouzla.
Michal Šeps vystupuje se svou kapelou REGGIMENT.

Obsazení
Kapela se skládá z původních členů kapely Pub Animals.
Jakub Hebík – bicí
Michael Říha – kytara
Petr Bidlo – baskytara

https://www.facebook.com/sepsofficial

ŠAMANOVO ZBOŽÍ
„Tahle kapela hraje prostě všechno.“ – Daniel Sywala, Rock’n’Roll Journalist

Foto: zdroj Šamanovo zboží

Něco z historie
Kapela vzniká v roce 2009, z původního složení zůstávají dodnes Jakub Novák, Kamil Tomek. Po r. 2015 přicházejí Martin Dytko a Domik Bárt a kapela dostává dnešní podobu.

Současnost
Čtyřčlenné hudební těleso vysílající na vlnách psychedelie a experimentálního rocku, které bez bázně čerpá z klasického progresivního rocku 70. let. To je stručný a přesný popis této kapely, jenž je zároveň ihned mylný, neboť každá žánrová identifikace vytváří další hranici, kterou kapela v dalším momentu zboří bezprecedentní sonickou vlnou nebo roztaví v lázni něžných tónů.
Základní ingrediencí muziky Šamanů je surový kytarový rock. Komplexní kompozicí v kombinaci s thereminem, mellotronem, elektronickými drumpady a širokou paletou dalších zvukových barev pak ohýbají tento základ do překvapivých novotvarů, které jsou mnohdy spontánně formovány až na pódiu. Šamani se totiž nebojí improvizovat a dotvářet svou hudbu během vystoupení. Škatulkování této kapely proto není snadné a nemá nikdy konečný význam, jelikož jde o hudbu živelnou a spontánní, povahou i původem nejabstraktněji snovou. V r. 2019 vydali zatím poslední album s názvem Čtvrtá polnice.

Obsazení
Jakub Novák – zpěv, kytara, theremin,
Martin Dytko – zpěv, kytara, klávesy
Kamil Tomek – baskytara, back-vokály
Dominik Bárta – bicí, drumpady

NOVÝ live singl a klip Šalamoun:
https://www.youtube.com/watch?v=1hFNQI_lWKw

Spotify:
https://open.spotify.com/artist/0rixD6RTOAjk59phjIoNq1
Web:
https://www.samanovozbozi.com/

THE PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE
(Josef Janíček, Vratislav Brabenec, Jaroslav Kvasnička, Johnny Judl jr., David Babka)
Plastici jsou pořád tady

The Plastic People of the Universe, Brno – Metro Music Bar, 2016 – foto: Jiří Pichl

Něco z historie
Kapelu založil v r. 1968 baskytarista Milan Mejla Hlavsa. V období tzv. normalizace se odmítla přizpůsobit dobovým požadavkům. Kapele nebyl přiznán profesionální statut a její vystupování tak bylo ilegální, což vedlo k řadě perzekucí, včetně věznění (V. Brabenec). Přesto se kapela mezi mladými lidmi hledajícími životní alternativu stala kapela kultovní. Po r. 1989 trvalo dlouho, než se hudebníci znovu sešli, stalo se tak až v r. 1997, u příležitosti oslav vzniku Charty 77. Dalším mezníkem pak byla smrt Mejly Hlavsy v r. 2001. Za basu přichází Eva Turnová a kapela nahrává CD Líně s tebou spím / Lazy love, které je věnováno památce Mejly Hlavsy.

Současnost
Legendární skupina The Plastic People of the Universe, významný představitel československé undergroundové hudební scény, v r. 2016 částečně obměnila svoji sestavu. Stávající členové – letitý kapelník Josef Janíček, lídr a většinový textař Vratislav Brabenec a bubeník Jaroslav Kvasnička k sobě přizvali tvořivého baskytaristu Johnnyho Judla jr. a vyhledávaného kytaristu Davida Babku. V této sestavě absolvuje kapela klubové a festivalové koncerty.
V dubnu 2017 vyšel na CD+DVD záznam koncertu Co znamená vésti koně – společný projekt The Plastic People of the Universe s Filharmonií Brno, který se setkal s výjimečným ohlasem.
V roce 2018 skupina oslavila 50 let od svého založení.
Oslavy vrcholily vyprodaným prosincovým výročním koncertem (1. 12. 2018) v pražském Paláci Akropolis. Pokračuje série koncertů připomínajících kapelní půlstoletí. Při této příležitosti vyráží na koncerty po klubech a festivalech. V rámci koncertu zazní klasické „plastikovské“ skladby, ke slyšení budou nově zaranžované verze starých, dlouhá léta nehraných písní a rovněž novinkové skladby!

Současné složení
Josef Janíček – klávesy, zpěv
Vratislav Brabenec – saxofon, klarinet, zpěv
Jaroslav Kvasnička – bicí
Johnny Judl jr. – baskytara, zpěv
David Babka – kytara
(sestava od roku 2016)

Web: www.plastic-people.cz

Oficiální a jediný FB: www.facebook.com/PlasticPeopleBandCZ
Oficiální YouTube: www.youtube.com/user/plasticpeoplecz

Videa:

https://youtu.be/aeLUsFp3MsY?list=PLf93PtJi_syI_HbQTNeDypQS4Ax60Lfbn
https://www.youtube.com/watch?v=YXTOiHTPAfY
https://youtu.be/zqrVN0ltfbw?list=PLf93PtJi_syI_HbQTNeDypQS4Ax60Lfbn
https://youtu.be/1Ch5qS2EdGo?list=PLf93PtJi_syLqQuxwScVFpnBl51jeAQsy
https://youtu.be/Vd2qCdhbEMQ
https://youtu.be/azS36B6xrYA
https://youtu.be/Dh5aGKTBVes?list=PLf93PtJi_syLqQuxwScVFpnBl51jeAQsy
https://youtu.be/TtamLvzndgI?list=PLf93PtJi_syK-cEmDE5ihNd5o52ctx4CI

UŽ JSME DOMA
Punková avantgarda s trubkou slaví letos 35 let

Foto: zdroj UJD

Něco z historie
Kapela Už jsme doma vznikla v Teplicích v roce 1985. Asi po půl roce do kapely přišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendární punkové skupiny F.P.B. a přinesli s sebou i styl práce a jinakost, kterou se F.P.B. vyznačovali. Na hudbu Už jsme doma měla kromě F.P.B. znatelný vliv i avantgardní scéna Rock in Opposition v čele s The Residents a v neposlední řadě i punková scéna (Damned, Eba Grön). Na české scéně patřili a patří do rodiny skupin jako Psí vojáci, Dunaj, Dybbuk či Krásné nové stroje.
Před Listopadem byli stupidním systémem dotlačeni téměř do ilegality, víceméně bez možnosti legálně hrát na veřejnosti nebo nahrávat desky. Po Listopadu však záhy pronikli především díky své sofistikované originalitě, píli a vůli, do evropských klubů a vzápětí až na severoamerický kontinent a do Japonska, kde slavili a stále slaví úspěch při pravidelném koncertování. Do současné doby reprezentovali českou kulturu svou originální hudbou ve více než 40 zemích (jen v USA přes 700 koncertů) na 4 kontinentech, a stali se tak respektovanou součástí světové avantgardy.

Současnost
Jak v České republice, tak v zahraničí není podobná hudba, jakou UJD hraje, k nalezení. Je punkově divoká, naléhavá, zároveň kompozičně náročná, do detailu propracovaná, s nadčasovými texty. Typický je zvuk trubky, sbory, neuvěřitelné tempo. Živá vystoupení oplývají silnou energií. Snad i proto jejich publikum s nimi nestárne.
Ač se pro neznalce může zdát jejich hudba chaotická, náhodně poskládaná či improvizovaná, opak je pravdou. Záleží na každém tónu, detailu, kázni kapely a podobně jako v symfonickém orchestru tu hrají muzikanti podle partitury. Nedílným rukopisem kapely je vizuální stránka, kterou obstarává výtvarník a nehrající člen Martin Velíšek.
Kapela často podniká výpravy do dalších oblastí umění – hudba k animovaným filmům (večerníček Krysáci; Fimfárum – za hudbu byl Míra Wanek nominován na Českého lva), divadlu (Ex-divadlo Zvolen, Minor atd.).
Už jsme doma vydali devět CD, z nichž řadu též v zahraničí. Poslední z roku 2018 se jmenuje Kry.

Obsazení
Miroslav Wanek – kytara, klávesy, zpěv
Pepa Červinka – basa, zpěv
Adam Tomášek – trubka, zpěv
Vojtěch Bořil – bicí, tlesk, brek
Martin Velíšek – štětce

https://uzjsmedoma.com